Tlačítko
Tlačítko

Jak správně vybírat obuv

Zakoupená obuv musí sloužit především k ochraně a k podpoře lidské nohy při chůzi. Nejdůležitějším bodem při jejím výběru je samozřejmě správná volba její velikosti, která zaručuje noze optimální uživatelský komfort. U dětí pak zároveň její zdravý růst a vývoj. Aby toto vše platilo, tak jsem pro Vás níže připravila několik zásad a doporučení, která Vám usnadní výběr té správné velikosti a zajistí, že si jednoduše vyberete tu správnou velikost.

Zásady správného měření chodidla

1. Měření chodidla doporučujeme provádět v odpoledních hodinách. V té době je totiž noha nejobjemnější.

2. Velikosti chodidla měřte vždy ve stoje (v zatížení vlastní hmotností těla).

3. Měřte vždy obě chodidla, tedy pravé i levé. Není vyjímkou, že délka chodidel je rozdílná. Pro správné určení velikosti obuvi je třeba vycházet z většího naměřeného rozměru.

Jak si správně změřit chodidlo

Postavte sebe nebo dítě bosíma nohama na rovnou pevnou podlahu a ideálně druhá osoba nechť tužkou obkreslí obě chodidla. Tužku je přitom nutno držet kolmo k podlaze tak, aby nedošlo ke zkreslení obrysu obou nohou. Následně změřte délku nohy od konce paty až po konec palce.

Jak si vybrat správnou velikost

Každý typ obuvi v obchodě individuálně před naskladněním přeměřujeme. Vždy tak máte zajištěno, že u daného typu obuvi naleznete nejen výrobcem udávanou velikost ve standardním značení, ale i její skutečný vnitřní rozměr, který odpovídá realitě.

DŮLEŽITÉ: Nezapomeňte, že k naměřené délce chodidel musíte vždy přidat tzv. nadměrek.

Toto platí jak pro dětskou certifikovanou textilní obuv, kde je to zcela nezbytné pro správný a zdravý vývoj dětské nohy, tak také pro dětské a dámské holínky. Odborníky doporučený nadměrek se pohybuje v rozmezí 5 - 10 mm, což potvrzují i moje zkušenosti.

Pokud si nejste jisti neváhejte mne kontaktovat a já Vám ráda odborně poradím, abyste předešli nechtěné výměně obuvi.