Tlačítko
Tlačítko

Proč pro své děti zvolit právě obuv Befado

Dlouhá tradice výroby

Dětská obuv Befado je vyráběna polskou firmou Befado, která patří mezi světovou jedničku v oblasti zdravého obouvání dětí. Během svého více jak 80-letého působení na trhu získala obuv Befado nespočet ocenění a certifikátů kvality.

Certifikace Zdrowa stopa

Certifikace kvality

České maminky již řadu let důvěřují visačce "Žirafa", která je znakem toho, že dětská obuv v české republice prošla náročnými testy kvality a že takto označená obuv plní tzv. lékařské požadavky na zdravé obouvání dětí.

Náročnými testy kvality prochází i veškerá vyráběná obuv Befado a díky tomu se pyšní certifikátem "Zdrowa stopa", což je srovnatelný systém certifikace s českou "Žirafou" a dále certifikátem z české zkušebny ITC Zlín.

Udělený certifikát "Zdrowa stopa" a certifikát ze zkušebny ITC Zlín (7,5 MB) obuvi Befado potvrzuje, že obuv prošla a hlavně vyhověla náročným testům a podmínkám zdravotně nezávadného obouvání, ortopedickým, fyzikálně-mechanických a hygienických požadavkům a podmínkám na bezpečnost obuvi.

Dle lékařských statistik se 99% dětí rodí s naprosto zdravýma nohama. Třetina prvňáčků ale přichází do školy s nohama různě poškozenýma v důsledku nošení špatné obuvi. Tato nanejvýš znepokojující skutečnost byla potvrzena v ČR průzkumem zdravotního stavu nohou dětí, který se realizoval v letech 1997-1999.

Nadstandardní poměr kvality a ceny

V porovnání s běžně dováženou obuví do ČR převážně z Číny, která (dle zkušeností ortopedů) výrazně poškozuje zdravý vývoj dětské nohy nebo obuví produkovanou jinými výrobci má obuv Befado nadstandardní poměr užitných vlastností ke své ceně.

Moderní design, krásné vzor

Vaše děti ocení úžasné, nápadité a moderní vzory a různé barevné kombinace obuvi, kterou budou velice rádi nosit a budou se v ní cítit velmi dobře, pohodlně a spokojeně.

Moderní výrobní technologie

Moderní technologie výroby

K výrobě jsou používány moderní výrobní postupy a technologie. Jako jedna z prvních firem používá firma Befado při výrobě textilní obuvi technologii s přímým vstřikem podešve známý jako BIO-COMFORT. Tato technologie zaručuje velmi dobrou spojitelnost podešve obuvi s textilním svrškem.

Ekologičnost výroby

Ekologičnost výroby

Boty jsou vyráběné z organických materiálů a v souladu s přírodou. Firma Befado zároveň dbá, aby při výrobě nebylo nadměrně zatěžováno živostní prostředí.

Nízká hmotnost obuvi

Nízká hmotnost obuvi

Vyrobená obuv se vyznačuje především nízkou hmotností a flexibilní podrážkou, které zaručuje svobodu pohybu a pohodlí dětských prstů při chůzi.

Dlouhá životnost obuvi

Dlouhá životnost obuvi

Boty Befado jsou vyrobeny z kvalitních a velmi odolných materiálů. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení a dlouhou životností. Mají nízký klínovitý podpatek, odolnou zvýšenou širokou špičku chránící prsty a obuv proti okopání, pevnou vyztuženou patu (důležité pro správné vedení nohy) a zvýšené boky stabilizující chodidlo v bočním směru při aktivním pohybu. Svojí konstrukcí jsou navrženy tak, aby se dětem snadno obouvaly a přitom pevně držely na nohou a nevyzouvaly se.

Prodyšnost obuvi

Prodyšnost obuvi

Textilní materiály používané k výrobě obuvi jsou voleny tak, aby umožňovaly nohám "dýchat". Moderní technologie výroby obuvi poskytuje zároveň propojení prodyšnosti svrchního textilního materiálu s prodyšností speciálně konstruované podrážky, která podporuje ventilaci uvnitř boty a tak výrazně snižuje pocení dětských nohou.

Snadná údržba

Plátěná obuv Befado se snadno udržuje. Znečištěnou obuv doporučujeme zbavit hrubých nečistot a lehce omýt vodou.